Informujemy, że Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy rozpoczęło realizację projektu pn. Rybacki świat oczami dzieci. Interpretacja twórczości rzeźbiarskiej Leona Golli. W 2022 r. Muzeum Ziemi Puckiej wystąpiło do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dofinansowanie projektu edukacyjnego w ramach programu Kultura Ludowa i Tradycyjna 2023. Muzeum pozyskało dotację w kwocie 20 000 zł na ten cel.

Projekt pn. Rybacki świat oczami dzieci. Interpretacja twórczości rzeźbiarskiej Leona Golli powstał  z myślą o propagowaniu kultury, historii sztuki Kaszub Północnych. Projekt nawiązuje do jubileuszu 100.rocznicy urodzin artysty Leona Golli. W ramach projektu przeprowadzone zostaną bezpłatne prelekcje i warsztaty plastyczne w szkołach podstawowych z terenu Powiatu Puckiego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury- państwowego funduszu celowego

Organizator: Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy

Współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe w Pucku, Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Ziemi Puckiej, Lokalna Organizacja Turystyczna  Kaszuby Północne

Partnerzy medialni: Nadmorski24.pl, Telewizja TTM, NordaFM, Radio Kaszebe