header

Muzeum zaprasza do zwiedzania

Od 4 maja zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia Muzeum Ziemi Puckiej. Od wtorku czynne będą  trzy oddziały tj. „Kamienica Mieszczańska” przy Starym Rynku 28 w Pucku,  „Szpitalik”  przy ulicy Wałowej 11 w Pucku oraz skansen „Zagroda Gburska i Rybacka” w Nadolu.

 

W oddziale „Szpitalik” na zwiedzających czekać będą dwie nowe wystawy czasowe. W ubiegłym roku  nasze Muzeum obchodziło swoje 50 urodziny. Z tej okazji przygotowaliśmy wystawę poświęconą muzealnictwu na Ziemi Puckiej – „50 lat Muzeum Ziemi Puckiej, 100 lat Muzealnictwa na Ziemi Puckiej”. Autorkami wystawy są kustoszki puckiego muzeum, Pani Joanna Grochowska oraz Barbara Kos- Dąbrowska.

 

Drugą propozycją jest „Rzecz o prądzie i nie tylko”. To wystawa, która pokrótce wyjaśnia kwestie elektryczności i pokazuje ewolucję wybranych przedmiotów codziennego użytku. Autorką wystawy jest adiunkt muzealny Kamila Tucholska.

 

Podczas odwiedzin w Muzeum prosimy pamiętać o reżimie sanitarnym oraz zaopatrzeniu się w maseczkę ochronną. W oddziałach obowiązuję limity zwiedzających mogących jednocześnie przebywać na wystawach stałych i czasowych:

– „Kamienica Mieszczańska”- 14 osób

-„Szpitalik”- 20 osób

– „Zagroda Gburska i Rybacka”- 30 osób

 

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania!

Opublikowała: Kamila Tucholska

 

 

Plakat wystawy pt. Rzecz o prądzie elektrycznym i nie tylko

Plakat wystawy pt. Rzecz o prądzie elektrycznym i nie tylko

Plakat wystawy pt. Rzecz o prądzie elektrycznym i nie tylko

Plakat wystawy pt. 50 lat Muzeum Ziemi Puckiej