header

Konkursy

Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy w Pucku zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych do udziału w XXX Kònkùrsie Kaszëbsczi Gôdczi „Bë nie zabëc mòwë starków” miona Jana Drzéżdżóna.  Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się 13 grudnia 2022 w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku przy ulicy Kolejowej 7.

Konkurs recytatorski skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 7 – 18 lat. Uczestnicy będą oceniani w czterech kategoriach wiekowych.

a)uczniowie klas 1 – 3 szkoły podstawowej

b uczniowie klas 4 – 6 szkoły podstawowe

c) uczniowie klas 7 – 8 szkoły podstawowej

d) kategoria „mistrzowska”- laureaci poprzednich edycji konkursu ze starszych kategorii wiekowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych

 

Zadaniem uczestników konkursu będzie przygotowanie dwóch utworów, które powstały w języku kaszubskim: utworu własnego oraz wiersza lub prozy (całości lub fragmentu). Utwory nie mogą być tłumaczeniami z innych języków.

Szkoła podstawowa może zgłosić w każdej kategorii wiekowej 3 uczestników. Szkoły ponadpodstawowe mogą zgłosić 4 uczestników. W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość zgłoszenia większej liczby uczestników.

Prosimy o dostarczenie lub przesłanie do siedziby muzeum lub na adres email: edukacja@muzeumpuck.pl do dnia 2 grudnia 2022 podpisanych kart zgłoszeniowych i zgody uczestnika na przetwarzanie danych osobowych oraz tekstów utworów własnych uczestników konkursu.

 

Informacji na temat konkursu udziela Kamila Tucholska: edukacja@muzeumpuck.pl.

Dane adresowe:

Muzeum Ziemi Puckiej im. F. Ceynowy

Stary Rynek 28

84-100 Puck

 

 

Materiały do pobrania:

 

Konkurs będzie zrealizowany dzięki dofinansowaniu z dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

 

 

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują Radio Kaszëbë i Miesięcznik Pomerania

 

Organizatorem konkursu jest Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy w Pucku i Powiat Pucki.

 

 

 

 

 

Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy wraz z Biblioteką Publiczną im. Zaślubin Polski z Morzem w Pucku zapraszają do wzięcia udziału w eliminacjach powiatowych konkursu  MÉSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ, które odbędą się 2 grudnia w Bibliotece Publicznej im. Zaślubin Polski z Morzem w Pucku, ul. Sambora 16.

 

W tej edycji uczestnicy konkurować będą w 6 kategoriach:

kl. I – II szkół podstawowych

– kl. III – IV szkół podstawowych

– kl. V – VI szkół podstawowych

– kl. VII – VIII szkół podstawowych

– uczniowie szkół ponadpodstawowych

– osoby dorosłe.

 

W eliminacjach powiatowych, w każdej kategorii od klas I do VIII, szkoły mają prawo wystawić nie więcej niż 2 uczestników w każdej kategorii wiekowej. W kategoriach szkół ponadpodstawowych oraz dorosłych – ilość uczestników bez ograniczeń.

 

Zgłoszenia prosimy przesyłać w nieprzekraczalnym terminie do 25 listopada 2022 r. na KARTACH ZGŁOSZEŃ(ZAŁĄCZNIK nr 1). Do Zgłoszenia prosimy dołączyć podpisaną Informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych uczestników eliminacji powiatowych  (ZAŁĄCZNIK nr 2)

 

Uczestników można zgłaszać mailowo: kultura@muzeumpuck.pl, pocztą tradycyjną na adres:

 

Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy

Rynek 28, 84-100 Puck

 

Zgłoszenia dostarczyć można też osobiście do jednego z oddziałów MZP w Pucku – Kamienicy Mieszczańskiej (Rynek 28), Szpitalika (Wałowa 11), od wtorku do piątku w godz. 8.00-15.00.

 

Uczestników oraz opiekunów prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM KONKURSU

 

 

Organizatorzy przewidują, że konkurs dla klas I-II oraz III-IV Szkół Podstawowych rozpocznie się o godz. 9.00. Planowane zakończenie o godz.11.00.

Dla klas V-VI, VII-VIII SP oraz uczniów szkół ponadpodstawowych i dorosłych rozpocznie się o godz. 11.30, zakończenie: godz. 14.00.

 

Każdy z uczestników eliminacji otrzyma pamiątkę za udział. Zwycięzcy oraz wyróżnieni w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

 

Wszelkie informacje na temat eliminacji powiatowych można uzyskać pisząc na adres: kultura@muzeum.puck.pl lub telefonicznie u koordynatora powiatowego: 786 286 945

(Roman Drzeżdżon, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00)

 

 

Załączniki do pobrania w formatach PDF:

załącznik nr 1

załącznik nr 2

Regulamin konkursu

Protokół komisji konkursowej – eliminacje szkolne

Protokół komisji konkursowej – eliminacje gminne