header

Wystawy czasowe

 

Plakat wystawy czasowej pn. Jego wysokość fartuch. Czarne tło z widocznym po lewej stronie czerwonym fartuchem w kratkę. Fartuch oświetlony światłami reflektorów, przy wiązaniu na szyi ma koronę. Na środku u dołu na żółtym pasu umieszczono logo i nazwę Muzeum Ziemi Puckiej.Jego wysokość fartuch

Czy fartuchy nosiły tylko gospodynie domowe? Czy używano go wyłącznie przy pracach kuchennych i gospodarskich? Kto jeszcze korzystał z tego ochronnego ubioru? A może fartuch to coś zupełnie innego niż nam się dziś wydaje?

Zapraszamy na wystawę czasową, w której główną rolę gra fartuch – niegdyś bardzo popularny i zwykły element ubioru, my uczyniliśmy z niego prawdziwą gwiazdę!

 

Autorami wystawy są pracownicy puckiego muzeum: Joanna Grochowska, Kamila Tucholska, Roman Drzeżdżon.

 

Wystawa  dostępna dla zwiedzających w terminie marzec – wrzesień 2023 w oddziale „Szpitalik” przy ulicy Wałowej 11 w Pucku.

 

Wystawie towarzyszą zajęcia edukacyjne. Szczegółowe informacje można uzyskać kontaktując się drogą mailową: drogą mailową edukacja@muzeumpuck.pl lub kultura@muzeumpuck.pl  oraz telefonicznie: 786 286 945.