Dzień Chleba i Miodu 2021

Plakat festynu dożynkowego Dzień Chleba i Miodu organizowanego w Skansenie Zagroda Gburska i Rybacka w Nadolu nad Jeziorem Żarnowieckim 29 sierpnia 2021 roku.

Na terenie Skansenu odbędzie się:

• konkurs wieńców dożynkowych,
  • wypiek i degustacja wiejskiego chleba oraz ciast
  • prezentacje dawnych sprzętów gospodarstwa domowego służących do obróbki zboża
  • jarmark wyrobów piekarskich, pszczelarskich i regionalnych

Program festynu:

10:00      Kaplica p.w. św. Augustyna w Nadolu- Msza Święta odpustowa w dniu św. Augustyna- patrona wsi Nadole- w intencji rolników oraz ich rodzin z wieńcami dożynkowymi sołectw gminy Gniewino.

Po mszy: uroczysty przemarsz z wieńcami dożynkowymi z kaplicy na teren skansenu.

11:15       Koncert Orkiestry Dętej z Gniewina

11:30      Oficjalne rozpoczęcie festynu

11:45       Zespół „Manijôcë”

12:45      Ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy sołectw Gminy Gniewino

13:00     Duet Derewońko&Derewońko

13:45      Duet „Z&Z”

14:30     Zespół „Redzianie”

15:15      Zespół „Bliza” kaszubskie Disco Polo

Prowadzenie: Agata Grunwald i Szymon Heland

Uczestników festynu dożynkowego prosimy o samodzielne wyposażenie się w maseczkę. Podczas festynu należy zachowywać fizyczną odległość między innymi uczestnikami festynu, wystawcami i pracownikami Muzeum Ziemi Puckiej obsługującymi festyn min. 1,5 metra. W festynie może wziąć udział nie więcej niż 250 osób. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Obowiązują bilety wstępu do Skansenu- 5 złotych od osoby

Regulamin Festynu Dożynkowego Dzień Chleba i Miodu 2021

Program Festynu Dożynkowego Dzień Chleba i Miodu 2021

Imprezę wspierają:

-Powiat Pucki

-Powiat Wejherowski

-Śnieżka Perlino

-Elektrownia szczytowo-pompowa w Żarnowcu

-Bank Spółdzielczy w Krokowej

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują:

– Radio Norda FM

– Radio Kaszëbë