header

W skansenie kręcono teledysk dla Projektu Leśmian

14 września w oddziale Muzeum Ziemi Puckiej – skansen „Zagroda Gburska i Rybacka” w Nadolu odbyły się zdjęcia do teledysku duetu muzycznego o nazwie Projekt Leśmian, w skład którego wchodzą Monika Bubniak i Przemysław Książek, łączącego  muzykę elektroniczną z wierszami Bolesława Leśmiana. Na potrzeby tej realizacji Muzeum użyczyło skansenu, a właściwie chaty gburskiej,  jako jednej z lokacji filmowych, tak by mogły powstać sceny, które zostaną wykorzystane przy tworzeniu teledysku do utworu pt. Znaki.

 

Zdjęcia realizowali m.in.: reżyserka – Diana Szczotka, słuchaczka Gdyńskiej Szkoły Filmowej, operator – Janusz Szymański absolwent PWSFTviT, kierowniczka produkcji – Zuzanna Maszka, studentka Uniwersytetu Gdańskiego i PWSFTviT. W role Wandy i Rybaka wcielili się aktorzy Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni: Ewa Gierlińska i Tomasz Fogiel. Dodatkowo do zdjęć zaangażowano mieszkanki wsi Nadole: Krystynę Szynikowską oraz Genowefę Białowąs.

Zwiedzający tego dnia skansen goście mogli podziwiać wspaniałą grę aktorów,a także trudną pracę ekipy.

 

Będziemy teraz śledzić dalsze losy materiału powstałego w skansenie. Zapraszamy do odwiedzin naszej strony oraz:

 

Więcej o Projekt Leśmian https://www.facebook.com/projektlesmian/; https://www.youtube.com/watch?v=82H1FsHUWB8; https://open.spotify.com/artist/4WoTdpxbKwOsP9LJXBQ78xhttps://www.youtube.com/watch?v=82H1FsHUWB8

 

Więcej o Gdyńskiej Szkole Filmowej  https://gsf.pl/

 

Opr. Joanna Grochowska