Wystawa czasowa „Rybacy z Rozewia w obrazach Władysława Jarockiego” w "Szpitaliku"

Muzeum Ziemi Puckiej serdecznie zaprasza do zwiedzania wystawy czasowej  „Rybacy z Rozewia w obrazach Władysława Jarockiego” dostępnej w oddziale „Szpitalik” przy ulicy Wałowej 11 w Pucku.

W twórczości Władysława Jarockiego (1879-1965) tematem przewodnim byli zwykli ludzie. Gdziekolwiek bywał w malarski sposób oddawał charakterystyczne cechy mieszkańców odwiedzanych zakątków: Kaukaz, Ukraina, Huculszczyzna, Podhale, Pomorze. Sporą część dorobku Jarockiego stanowią obrazy marynistyczne, prace poświęcone morzu i kaszubskim rybakom.

Wystawa prezentuje obrazy, szkice oraz miedzioryty, na których utrwaleni zostali niegdysiejsi mieszkańcy kaszubskiego wybrzeża.

Wystawa jest czynna do zwiedzania w dniach 1- 26 października 2021.

Organizatorami wystawy są: Towarzystwo Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie w Zakopanem, Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza, Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy. Partnerem jest Filharmonia Kaszubska w Wejherowie.