Wyniki eliminacji powiatowych VIII Regionalnego Kònkùrsu Dlô Czëtińców „Méster Bëlnego Czëtaniô”

26 listopada 2021 r.  w Szkole Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku odbyły eliminacje powiatowe VIII Regionalnego Kònkùrsu Dlô Czëtińców „Méster Bëlnego Czëtaniô”.

Otwarcia konkursu dokonała Dyrektor Muzeum Ziemi Puckiej Barbara Kos-Dąbrowska, Burmistrz Miasta Pucka Hanna Pruchniewska oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego Zdzisław Pruchniewski.

W tegorocznej edycji udział wzięło 49 uczestników z Powiatu Puckiego. Uczestników oceniała dwuosobowa komisja konkursowa, w skład której weszli: Roman Drzeżdżon z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz Adam Hebel.

Wyniki konkursu:

• kategoria uczniów szkół podstawowych – kl. I-III

1 miejsce- Julia Szynszecka

2 miejsce- Julita Wica

3 miejsce- Maja Kowalewska

• kategoria uczniów szkół podstawowych – kl. IV-VI

1 miejsce- Jarosław Bisewski

2 miejsce- Bartosz Bisewski

3 miejsce- Agata Boszke

• kategoria uczniów szkół podstawowych – kl. VII-VIII

1 miejsce- Gabriela Kędzia

2 miejsce- Daniela Bizewska

3 miejsce- Anna Okrój

• kategoria uczniów szkół ponadpodstawowych:

1 miejsce- Daria Bigott

• kategoria osób dorosłych:

1 miejsce- Lucyna Sorn

2 miejsce- Szymon Heland

3 miejsce- Aleksandra Pająk

Do finału regionalnego konkursu w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, który odbędzie się  10 grudnia 2021 r.  zakwalifikowały się po 3 osoby w każdej kategorii wiekowej. Życzymy powodzenia!