header

Już dostępny – wirtualny spacer po wystawie stałej “Prawdziwie morskie - Dzieje Ziemi Puckiej”

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po wystawie stałej “Prawdziwie morskie – Dzieje Ziemi Puckiej” prezentowanej w Kamienicy Mieszczańskiej (Puck, Stary Rynek 28) . Wystawa powstała dzięki wsparciu Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu: Dziedzictwo Kulturowe 2021, priorytet: Wspieranie działań muzealnych. Na nowej ekspozycji zostały zaprezentowane dzieje stołecznego miasta Pucka na tle historii Kaszub Północnych tzw. Nordy. Wystawa obejmuje najważniejsze momenty dziejowe regionu od pradziejów aż po współczesność. Ekspozycja ulokowana została w “Kamienicy Mieszczańskiej”, w jej podziemiach oraz salach parteru. Głównymi jej bohaterami są wyjątkowe zabytki ze zbiorów Muzeum otoczone bogatą ikonografią i oprawą plastyczną. Towarzyszą im multimedialne prezentacje, filmy i nagrania.

 

Zdjęcie rynku w Pucku- wizytowka wirtualnego zwiedzania. Na fotografii umieszczone jest w lewym górnym rogu logo Muzeum Ziemi Puckiej, w dolnym lewym rogu znajduje się logo Ministertswa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.Zdjęcie rynku w Pucku- wizytowka wirtualnego zwiedzania w wersji anglojęzycznej. Na fotografii umieszczone jest w lewym górnym rogu logo Muzeum Ziemi Puckiej, w dolnym lewym rogu znajduje się logo Ministertswa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

Wirtualny spacer znajduje się pod tym adresem:

https://muzeumpuck.wkraj.pl/html5/index.php?id=86194#/86195/

 

 

Zapraszamy również do tradycyjnego zwiedzania wystawy:

Muzeum Ziemi Puckiej

“Kamienica Mieszczańska”

Stary Rynek 28, Puck

wtorek-piątek 9.00-15.00

sobota – niedziela 10.00-14.00

 

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.