Muzeum Ziemi Puckiej serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Północne Kaszuby- blisko i daleko. Norda – blëze ë dalek. Spotkania z literaturą kaszubską. Gościem drugiego spotkania będzie Krystyna Lewna i jej twórczość, w roli prowadzącego wystąpi dr Artur Jabłoński, pisarz i aktywista kaszubski.

Spotkanie odbędzie się 18 maja 2022 r. o godzinie 17:00  w oddziale Muzeum Ziemi Puckiej- „Szpitalik” w Pucku przy ul. Wałowej 11. Wstęp wolny.

Krystyna Lewna, rodem z Domatowa, jest autorką opowiadań w języku kaszubskim., które ukazały się w kilku zbiorach, m.in. „Mòtowidlo”, „Mój z mòją”, „Kaczczi”. Autorka wielokrotnie zwyciężała w konkursie prozatorskim im. Jana Drzeżdżona a w 2019 roku została laureatką Kaszubskiej Nagrody Literackiej przyznawanej w ramach Pomorskiej Nagrody Literackiej „Wiatr od morza”.

Zapraszamy!