Muzeum Ziemi Puckiej wspólnie z Cieszyńskim Ośrodkiem Kultury „Dom Narodowy” zaprasza do Centrum Folkloru Śląska Cieszyńskiego  na wystawę czasową pn. Połączeni haftem. Wystawa haftu kaszubskiego i haftu do stroju cieszyńskiego.
Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 27 maja 2022 o godzinie 16:00 w Centrum Folkloru Śląska Cieszyńskiego. Podczas wernisażu odbędą się pokazy obu haftów oraz rozmowa z mistrzyniami.
Wystawa powstała w ramach obchodów 20-lecia partnerstwa Cieszyn-Puck.
Wystawę przygotowała Agnieszka Pawlitko z Cieszyńskiego Ośrodka Kultury oraz Kamila Tucholska z Muzeum Ziemi Puckiej. Wystawę uświetnią między innymi prace znanej puckiej hafciarki Brygidy Hochschulz.
Wystawa będzie dostępna od 27 maja 2022 do  27 czerwca 2022 w  Centrum Folkloru Śląska Cieszyńskiego w  Cieszynie.