Muzeum Ziemi Puckiej serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Północne Kaszuby- blisko i daleko. Norda – blëze ë dalek. Spotkania z literaturą kaszubską. Gościem trzeciego spotkania będzie dr Ewa Kownacka- socjolożka, badaczka społeczności rybaków kaszubskich. W roli prowadzącego wystąpi dr Artur Jabłoński, pisarz i aktywista kaszubski.

Spotkanie koncentrować się będzie wokół morskiej Pielgrzymki Rybaków na odpust św. Piotra i Pawła do Pucka, nie zabraknie rozmów o poetach z Półwyspu Helskiego i śladach rybackiej tradycji w literaturze kaszubskiej.

Spotkanie odbędzie się 22 czerwca 2022 r. o godzinie 17:00  w oddziale Muzeum Ziemi Puckiej- „Szpitalik” w Pucku przy ul. Wałowej 11. Wstęp wolny.

dr Ewa Kownacka- socjolożka etniczności, teolożka, wykładowczyni Kaszubsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Wejherowie.

Zapraszamy!