header

Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy w Pucku zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych do udziału w XXX Kònkùrsie Kaszëbsczi Gôdczi „Bë nie zabëc mòwë starków” miona Jana Drzéżdżóna.  Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się 13 grudnia 2022 w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku przy ulicy Kolejowej 7.

Konkurs recytatorski skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 7 – 18 lat. Uczestnicy będą oceniani w czterech kategoriach wiekowych.

a)uczniowie klas 1 – 3 szkoły podstawowej

b uczniowie klas 4 – 6 szkoły podstawowe

c) uczniowie klas 7 – 8 szkoły podstawowej

d) kategoria „mistrzowska”- laureaci poprzednich edycji konkursu ze starszych kategorii wiekowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych

 

Zadaniem uczestników konkursu będzie przygotowanie dwóch utworów, które powstały w języku kaszubskim: utworu własnego oraz wiersza lub prozy (całości lub fragmentu). Utwory nie mogą być tłumaczeniami z innych języków.

Szkoła podstawowa może zgłosić w każdej kategorii wiekowej 3 uczestników. Szkoły ponadpodstawowe mogą zgłosić 4 uczestników. W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość zgłoszenia większej liczby uczestników.

Prosimy o dostarczenie lub przesłanie do siedziby muzeum lub na adres email: edukacja@muzeumpuck.pl do dnia 2 grudnia 2022 podpisanych kart zgłoszeniowych i zgody uczestnika na przetwarzanie danych osobowych oraz tekstów utworów własnych uczestników konkursu.

 

Informacji na temat konkursu udziela Kamila Tucholska: edukacja@muzeumpuck.pl.

Dane adresowe:

Muzeum Ziemi Puckiej im. F. Ceynowy

Stary Rynek 28

84-100 Puck

 

 

Materiały do pobrania:

 

Konkurs będzie zrealizowany dzięki dofinansowaniu z dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

 

 

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują Radio Kaszëbë i Miesięcznik Pomerania

Organizatorem konkursu jest Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy w Pucku i Powiat Pucki.