Czy wiesz skąd się wziął piernik? Jakich przypraw używamy do jego wypieku? Jak wyglądały dawne foremki? Jak nadać ciekawy kształt piernikowemu ciastku? Jeśli chcesz znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania, zapisz w swoim kalendarzu poniższe wydarzenie.

Zapraszamy na wystawę czasową pn. Zapach- smak- piernik. Wokół piernikowych ciast. Kuratorkami wystawy są kustoszki puckiego muzeum: Joanna Grochowska, Kamila Tucholska.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w terminie grudzień 2022- luty 2023 w oddziale „Szpitalik”. Wystawie towarzyszyć będą warsztaty edukacyjne z wypiekania pierników oraz warsztaty dotyczące zwyczajów bożonarodzeniowych na Kaszubach. Informacje na temat warsztatów można uzyskać kontaktując się drogą mailową: edukacja@muzeumpuck.pl lub telefonicznie: 786286945.

Wernisaż wystawy odbędzie się 30 listopada 2022 o godzinie 12:00 w oddziale „Szpitalik” przy ulicy Wałowej 11.

Zapraszamy!