header

Muzeum Ziemi Puckiej wraz z Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Pucku i Fundacją Aby Chciało Się Chcieć zapraszają na pokaz filmu pt. Jutro będzie padać w reżyserii Sebastiana „Hermano” Karaśkiewicza. Pokaz odbędzie się 3 marca 2023 o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Pucku.

Film porusza trudną historię mieszkańców Kaszub w czasie II wojny światowej, dlatego też aby przybliżyć dzieje Pomorza w tym trudnym momencie historii,wstęp merytoryczny przedstawi Mateusz Kubicki z Oddziałowego Biura Badań Naukowych Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku.

 

Informacje o filmie:

Pełnometrażowy film fabularny (77 min.) wyprodukowany przez Fundację „Aby chciało się chcieć”. Akcja filmu obejmuje okres lat 30-tych i 40-tych na Pomorzu. Opowiada o relacjach Kaszubów, Polaków i Niemców żyjących tutaj obok siebie. Losy głównych bohaterów naznaczone są zmianami, jakie w tych relacjach wywołała II Wojna Światowa. Inspiracją do stworzenia filmu była dyskusja, która przetoczyła się przez polskie media wokół tematu „Dziadka z Wehrmachtu”. Pokazała ona powszechne niezrozumienie skomplikowanej historii Pomorza w I poł. XX wieku.

 

Reżyseria i scenariusz: Sebastian Karaśkiweicz
Zdjęcia: Piotr Zatoń
Produkcja: Fundacja Aby Chciało Się Chcieć, Kaszubski Uniwersytet Ludowy, Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach

*Ze względu na występowanie drastycznych scen, film przeznaczony jest dla osób powyżej 13 roku życia.

 

Na wydarzenie obowiązują wejściówki, które można otrzymać kontaktując się drogą mailową: edukacja@muzeumpuck.pl lub telefonicznie: 786 286 945.

Liczba miejsc jest ograniczona.