header

Plakat wystawy czasowej pn. Jego wysokość fartuch. Czarne tło z widocznym po lewej stronie czerwonym fartuchem w kratkę. Fartuch oświetlony światłami reflektorów, przy wiązaniu na szyi ma koronę. Na środku u dołu na żółtym pasu umieszczono logo i nazwę Muzeum Ziemi Puckiej.

Czy fartuch nosiły tylko gospodynie domowe? Czy używano go wyłącznie przy pracach kuchennych i gospodarskich? Kto jeszcze korzystał z tego ochronnego ubioru? A może fartuch to coś zupełnie innego niż nam się dziś wydaje? Zapraszamy na wystawę czasową, w której główną rolę gra fartuch – niegdyś bardzo popularny i zwykły element ubioru, my uczyniliśmy z niego prawdziwą gwiazdę!

 

Wernisaż wystawy  czasowej pn. Jego wysokość fartuch odbędzie się 8 marca o godzinie 17:00 w oddziale „Szpitalik” przy ul. Wałowej 11. Podczas otwarcia odbędzie się konkurs na najładniejszy fartuszek. Prosimy o przybycie w swoim ulubionym fartuchu.

 

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w terminie marzec – wrzesień 2023 w oddziale „Szpitalik”. Wystawie towarzyszyć będą zajęcia edukacyjne. Szczegółowe informacje można uzyskać kontaktując się drogą mailową edukacja@muzeumpuck.pl lub kultura@muzeumpuck.pl oraz telefonicznie 786 286 945.

 

Autorami wystawy są pracownicy Muzeum: Joanna Grochowska, Kamila Tucholska, Roman Drzeżdżon.

 

Zapraszamy!