Plakat warsztatów

Zapraszamy przedszkola i szkoły do nietuzinkowego miejsca, gdzie zabawa przeplata się z pracą, a tradycja wychodzi z każdego kąta. Polecamy nasze warsztaty w „Zagrodzie Gburskiej i Rybackiej w Nadolu „Z WIZYTĄ U GBURA”. W dawnej zagrodzie uczniowie będą mieli możliwość poznania wiejskiego rzemiosła i prac gospodarczych. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił przy obróbce zboża, dowiedzą się jaką drogę przebywa zboże od momentu orki aż do wypieku chleba. Uczniowie podpatrzą jak wygląda wypiek chleba w miejscowym piecu chlebowym. Poznają również proces powstawania tkaniny i samodzielnie utkają kolorowe pasiaki na ramkach tkackich.

W celu rezerwacji prosimy o kontakt: etnografia@muzeumpuck.pl lub +48 58 526 12 53.

Termin: maj – czerwiec

Miejsce: „Zagroda Gburska i Rybacka”, ul. Bałtycka 2,  Nadole

Koszt: 40 zł od dziecka

Czas trwania: ok. 120 minut