header

PLAKAt projektu

Muzeum Ziemi Puckiej ogłasza nabór chętnych do udziału w projekcie „Mistrz tradycji – haft szkoły puckiej” realizowanego w ramach programu Kultura Ludowa i Tradycyjna 2023. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Projekt powstał z myślą o propagowaniu materialnego dziedzictwa kultury w zakresie hafciarstwa. Celem projektu jest przekazanie unikalnej wiedzy i umiejętności kolejnym pokoleniom twórców.

 

W ramach projektu w miesiącach czerwiec – grudzień 2023 zrealizowane zostaną 24 warsztaty (140 godzin), które poprowadzi Brygida Hochchulz – pucka hafciarka i twórczyni ludowa. Warsztaty obejmować będą przekazanie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej.

Projekt skierowany jest do osób zainteresowanych kultywowaniem tradycji hafciarskich szkoły puckiej. Udział w projekcie jest bezpłatny.

 

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego wraz z klauzulą RODO  do 31 maja 2023 i dostarczenie ich do siedziby Muzeum Ziemi Puckiej: Stary Rynek 28, 84 – 100 Puck lub drogą mailową kontaktując się z koordynatorem projektu: edukacja@muzeumpuck.pl

 

 

Koordynatorka projektu: Kamila Tucholska

Kontakt: edukacja@muzeumpuck.pl

tel. 786 286 945.

 

Organizator: Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy

Współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe w Pucku, Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Ziemi Puckiej

Partnerzy medialni: Nadmorski24.pl, Telewizja TTM, NordaFM, Radio Kaszebe

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury- państwowego funduszu celowego”

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

 

 

Materiały do pobrania:

Formularz_zgłoszenia_Mistrz_tradycji_-_haft_szkoły_puckiej_2

klauzula_RODO_do_projektu_Mistrz_Tradycji_-_haft_szkoły_puckiej_2