Zapraszamy dzieci i dorosłych na majowe spotkanie z cyklu Północne Kaszuby – blisko i daleko. Nordablëze ë dalek.Spotkania z literaturą kaszubską. Gośćmi kolejnego spotkania będą Aleksandra i Dariusz Majkowscy, autorzy książek dla dzieci w języku kaszubskim. Tradycyjnie w roli prowadzącego wystąpi dr Artur Jabłoński, pisarz i aktywista kaszubski.

Spotkanie odbędzie się 29 maja 2023 o godzinie 11:00 w oddziale „Szpitalik” Muzeum Ziemi Puckiej przy ul. Wałowej 11 w Pucku.

Spotkanie z kaszubską literaturą dziecięcą będzie jednym z elementów Dnia Otwartego w Muzeum. Wydarzenia organizowanego wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Pucku, Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Pucku i Stowarzyszeniem Przyjaciół Muzeum Ziemi Puckiej z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!