header

Muzeum Ziemi Puckiej informuje, że od dnia 09.08.2023  udostępniony zostanie do zwiedzania budynek wozowni plebańskiej w „Zagrodzie Kaszubskiej” w Ostrowie przy ul. Zabytkowej 35. Będzie to nowa przestrzeń muzealna prezentująca dwie wystawy edukacyjne w języku polskim i angielskim:

 

  • „Bielawa” – wystawa plenerowa opowiadająca rezerwacie przyrodniczym, jego powstaniu i znaczeniu. Wystawa zawiera informacje na temat powstania torfowiska, sposobu pozyskiwania torfu i jego wykorzystania do celów gospodarskich w przeszłości. Zaprezentowano najbardziej charakterystyczne dla Bielawy przykłady fauny i floru. Odwołano się również do legend i opowieści traktujących o okolicznych ternach.

 

  • „Pszczelarstwo Pomorskie” – wystawa zlokalizowana w budynku dawnej wozowni z Pucka, przybliża historię pszczelarstwa, zapoznaje z cyklem prac w pasiece oraz prezentuje sprzęt pszczelarski. Całość została zaprezentowana w nowoczesnej i łatwej w odbiorze aranżacji plastycznej. Ekspozycję wzbogacają multimedialne środki przekazu oraz zabawka edukacyjna dla najmłodszych.

 

Wystawy zostały zrealizowane w ramach operacji pt. „Podniesienie atrakcyjności miejscowości Ostrowo poprzez wykonanie ekspozycji w zrekonstruowanych budynkach muzealnej zagrody kaszubskiej”.

 

Operacja została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.

 

Ceny biletów:

  • bilet ulgowy – 5 zł
  • bilet normalny – 6 zł

 

Godziny otwarcia w sierpniu 2023:

  • poniedziałek – wtorek : NIECZYNNE
  •  środa – niedziela: 11:00 – 18:00*

 

 *Ostatnie wejście do muzeum na 30 minut przed zamknięciem.