Zapraszamy uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Powiatu Puckiego do udział w XXXI Kònkùrsie Kaszëbsczi Gôdczi „Bë nie zabëc mòwë starków” miona Jana Drzéżdżóna. Tegoroczna edycja odbędzie się 12 grudnia 2023 w Wiejskim Klubie Kultury w Leśniewie.

Od tego roku dzieci i młodzież startować będzie w sześciu kategoriach wiekowych:

• grupy przedszkolne i zerówka
  • klasy 1 – 2 szkół podstawowych
  • klasy 3 – 4 szkół podstawowych
  • klasy 5 – 6 szkół podstawowych
  • klasy 7 – 8 szkół podstawowych
  • uczniowie szkół ponadpodstawowych

Uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie stworzenie własnego utworu w języku kaszubskim (wiersz lub proza) oraz zaprezentowanie go w dniu konkursu. Dopuszczalne są różne formy przedstawienia utworu na przykład: recytacja, czytanie tekstu, przedstawienie scenki. Tekst utworu należy przesłać do organizatora konkursu wraz ze zgłoszeniem  i zgodą na upublicznienie wizerunku. Termin nadsyłania zgłoszeń: 4 grudnia 2023.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się w regulaminie konkursu. Informacji na temat konkursu udziela koordynatorka konkursu: Kamila Tucholska kontakt: edukacja@muzeumpuck.pl lub 786 286 945

Konkurs będzie zrealizowany dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Organizator: Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy

Partnerzy: Starostwo Powiatowe w Pucku