header

Zapraszamy na spotkanie ze współautorką książki Grażyną Patryn, która opowie jak i dlaczego powstała opowieść o kolejowym szlaku.

„Zabieram zatem Czytelników w tę podróż, gdzie więcej historycznej prawdy niż fantazji, do miejsc, których już nie ma, do czasów zapomnianych, których pogłos w rytmie żelaznych kół tej wspaniałej lokomotywy na trwale wpisał się w pamięć Krokowskiej Ziemi i tych wszystkich, którzy ongiś ją słyszeli.”

 

Opowieść rozpocznie się o godz. 16.00 w dniu 12 grudnia, w oddziale „Szpitalik” ul. Wałowa 11, Puck. Będzie to również okazja powspominać i opowiedzieć swoje wrażenia związane z tą linią kolejową, ale przede wszystkim zakupić publikację pt. Z Krokowej do Pucka. Historia i opowieści kolejowego szlaku do domowego księgozbioru.

 

Grażyna Patryn – współautorka książki, była kustosz Muzeum Regionalnego w Krokowej · Fundacja „Europejskie Spotkania” Kaszubskie Centrum Kultury Krokowa, blogerka, kuratorka, kustoszka, muzealniczka, edukatorka, historyczka sztuki, pasjonatka historii piernikarstwa.

 

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!