W ramach wydarzenia Noc Muzeów 2024 związanego z obchodami Międzynarodowego Dnia Muzeów18 maja 2024w godz. 17.00-21.00 zapraszamy na wyprawę w świat wewnętrzny jednego z najstarszych budynków w Pucku. Będzie to okazja szukania ciekawych miejsc i zabytków światłem latarki. Pomoże w tym mieszkający w szpitaliku starzec. Oprócz nieszablonowego i wyjątkowego zwiedzanie proponujemy zagadki, za których rozwiązanie przewidziane będą drobne upominki. Do wspólnej zabawy zaprasza Leon Golla.

Dla wszystkich, którzy przekroczą próg Szpitalika mamy propozycję nie do odrzucenia. Spróbujemy wspólnie tworzyć elementy filcowego, morskiego świata. Wykonane dzieło – pamiątkę z Muzeum zabierzecie ze sobą. Dla wszystkich chętnych okazja do wyciszenia oraz spróbowania swoich sił w pracy z igłą i nitką podczas spotkania z haftem kaszubskim. Pomogą w tym członkinie klubu hafciarskiego „Pucki Mikołajek”.
A na koniec dla wytrwałych powrót do przeszłości, sentymentalna podróż w odległe lata 70-80. XX wieku – Bajka na prześcieradle.
Dla nas to też będzie przygoda. Zapraszamy do wspólnego spędzenia tego sobotniego popołudnia i wieczoru.

Wstęp wolny!

Program wydarzenia:
17.00, 17.45 – Ekspozycja w blasku – zwiedzanie z przewodnikiem
17.00-20.00 – Warsztaty – filcowany morski świat
17.00-20.00 – Klub hafciarski – Pucki Mikołajek. Spróbuj z nami
17.00-20.00 – Rybackie zagadki z nagrodami
20.30 – Bajka na prześcieradle

W czasie wydarzenia:
– możliwość samodzielnego zwiedzania ekspozycji,
– ogródek u Florka (podczas sprzyjającej pogody),
– gry i zabawki dla dzieci, kolorowanki dla najmłodszych,
– wystawa czasowa: Rzeźbiona dłutem Leona Golli historia kaszubskich rybaków w 100. rocznicę urodzin