header

 

Muzeum Ziemi Puckiej ogłasza nabór chętnych do udziału w szkoleniu w ramach projektu „Mistrz tradycji – haft szkoły puckiej edycja 2” realizowanego w ramach programu Kultura Ludowa i Tradycyjna 2024.

 

Projekt powstał z myślą o propagowaniu materialnego dziedzictwa kultury w zakresie hafciarstwa. Celem projektu jest przekazanie unikalnej wiedzy i umiejętności kolejnym pokoleniom twórców.

 

W ramach projektu w miesiącach czerwiec – grudzień 2024 zrealizowanych zostanie 28 warsztatów (140 godzin), które poprowadzi Brygida Hochchulz – pucka hafciarka i twórczyni ludowa. Warsztaty obejmować będą przekazanie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej. Projekt skierowany jest do osób zainteresowanych kultywowaniem tradycji hafciarskich szkoły puckiej. Udział w projekcie jest bezpłatny.

 

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o zapoznanie się z Regulaminem projektu, wypełnienie formularza zgłoszeniowego wraz z klauzulą RODO  i dostarczenie ich do siedziby Muzeum Ziemi Puckiej: Stary Rynek 28,84 – 100 Puck lub drogą mailową kontaktując się z koordynatorem projektu: edukacja@muzeumpuck.pl do 31 maja 2024. Dokumenty, które nie zostaną podpisane lub zostaną dostarczone po terminie, nie będą brane pod uwagę podczas rekrutacji. Liczba miejsc jest ograniczona: 10. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Koordynator projektu: Kamila Tucholska

Kontakt: edukacja@muzeumpuck.pl

tel. 786 286 945.

 

Organizator: Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy

Współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe w Pucku, Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Ziemi Puckiej

Partner medialny: Bałtycka TV

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury- państwowego funduszu celowego”

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Materiały do pobrania:

Regulamin projektu pn. Mistrz Tradycji – haft szkoły puckiej edycja 2

Formularz zgłoszenia uczestnika szkolenia projektu pn. Mistrz Tradycji – haft szkoły puckiej edycja 2

Klauzula RODO uczestnika szkolenia projektu pn. Mistrz Tradycji – haft szkoły puckiej edycja 2