header

OFERTA EDUKACYJNA

Okładka oferty edukacyjnej.

Zapraszamy nauczycieli i uczniów do udziału w warsztatach i lekcjach muzealnych – spotkaniach ze sztuką, historią i etnografią. Zajęcia w ciekawy i przystępny sposób przybliżają dzieciom i młodzieży wybrane zagadnienia. Angażują uczniów poprzez zadania indywidualne i grupowe, kształtują umiejętność samodzielnego myślenia, rozwijają wyobraźnię oraz zachęcają do własnej twórczości.

Szczegółowe opisy zajęć dla różnych grup wiekowych dostępne są w ofertach edukacyjnych dostępnych  w formatach PDF.

 

Grupy na zajęcia edukacyjne oraz zwiedzanie z przewodnikiem przyjmowane są wyłącznie po wcześniejszym ustaleniu terminu. Zajęcia należy umawiać przynajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem. W celu rezerwacji zajęć prosimy o kontakt drogą mailową: edukacja@muzeumpuck.pl lub kultura@muzeumpuck.pl lub kontakt telefoniczny: 786 286 945.

 

W celu rezerwacji zajęć „Z wizytą u gbura”  realizowanych w „Zagrodzie Gburskiej i Rybackiej” w Nadolu prosimy o kontakt drogą mailową: etnografia@muzeumpuck.pl lub o kontakt telefoniczny +48 58 526 12 53.

 

 

Standardy ochrony małoletnich w Muzeum Ziemi Puckiej

W związku z regulacjami ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1304, 1606) w tym art. 22b i 22c w/w ustawy, wprowadzone zostają w Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy standardy ochrony małoletnich.

Link

https://muzeumziemipuckiej.bip.gov.pl/regulaminy/standardy-ochrony-maloletnich.html

 

Do pobrania:

Standardy Ochrony Małoletnich – wersja skrócona

Standardy Ochrony Małoletnich

 

 

PROJEKT EDUKACYJNY Powrót Panëszków – EDYCJA I,II

To projekt, który ma za zadanie udokumentowania istniejących oraz ożywienia zanikających tradycji kaszubskich związanych z okresem świąt Bożego Narodzenia. Szczególnie ukierunkowany jest na fenomen kaszubskich kolędników – panëszków, zwanych też gwiôzdkama czy kòzłama. Projekt składa się z warsztatów, prelekcji, wykładów pozwalających poznanie dawnych tradycji kolędniczych regionu Kaszub Północnych.

Projekt realizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Ziemi Puckiej przy wsparciu Powiatu Puckiego oraz Muzeum Ziemi Puckiej.

Wszystkie szczegóły dotyczące realizacji wraz z możliwością wykorzystania projektu w działaniach edukacyjnych znajduje się w poniższym katalogu pn. Powrót Panëszków – Wypożyczalnia.

 

Zapytaj o projekt: przyjacielemzp@gmail.com

 

Do pobrania

Wypożyczalnia Powrót Paneszków 2024_compr

 

okładka katalogu wypożyczalnia, czarna żółte napisy logotypy