header

Mistrz tradycji - haft szkoły puckiej.

Informujemy, że Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy przystąpiło do realizacji projektu pn. Mistrz tradycji – haft szkoły puckiej.  W 2022 r. Muzeum Ziemi Puckiej wystąpiło do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dofinansowanie projektu prowadzenia  szkolenia haftu szkoły puckiej  w oddziale „Szpitalik” w Pucku w ramach programu Kultura Ludowa i Tradycyjna 2023. Muzeum pozyskało dotację w kwocie 16 500 zł na ten cel.

Projekt pn. Mistrz tradycji- haft szkoły puckiej powstał  z myślą o propagowaniu materialnego dziedzictwa kultury w zakresie hafciarstwa ze szczególnym uwzględnieniem haftu szkoły puckiej. W ramach projektu w miesiącach czerwiec – grudzień 2023 zrealizowane zostanie szkolenie w łącznym wymiarze 140 godzin. Celem projektu będzie przekazanie unikalnej wiedzy i umiejętności kolejnym pokoleniom twórców.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Organizator: Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy

Współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe w Pucku, Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Ziemi Puckiej

Partnerzy medialni: Nadmorski24.pl, Telewizja TTM, NordaFM, Radio Kaszebe

 

 

Informujemy, że Muzeum Ziemi Puckiej zakończyło realizację projektu pn. Mistrz tradycji – haft szkoły puckiej.  Projekt powstał  z myślą o propagowaniu materialnego dziedzictwa kultury w zakresie hafciarstwa ze szczególnym uwzględnieniem haftu szkoły puckiej. W ramach projektu przeprowadzono 7-miesięczne szkolenie trwające od czerwca do grudnia 2023. W ramach szkolenia odbyły się 24 warsztaty (140 godzin)pod kierunkiem puckiej hafciarki- Brygidy Hochschulz. Efektem szkolenia była wystawa prac uczestniczek, której wernisaż odbył się 14.12.2023. W szkoleniu wzięło udział 15 uczestniczek.

 

Efekty realizacji projektu w postaci filmu promującego projekt, relacji- prezentacji z projektu oraz katalog (pdf.) prac uczestniczek projektu znajdują się poniżej.

Katalog Prac Mistrz Tradycji-haft szkoły puckiej

 

Prezentacja- relacja z projektu:

 

Film na temat projektu „Mistrz Tradycji-haft szkoły puckiej”:

https://www.facebook.com/MuzeumZiemiPuckiej/videos/611030144441856

 

Wersja AVI filmu „Mistrz Tradycji-haft szkoły puckiej” (do pobrania):

Mistrz_Tradycji_-_Haft_Szkoły_Puckiej_Wersja_Pełna