Informujemy, że Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy rozpoczęło realizację projektu pn. Rzeźbiona dłutem Leona Golli historia kaszubskich rybaków w 100. rocznicę urodzin. W 2022 r. Muzeum Ziemi Puckiej wystąpiło do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dofinansowanie projektu wystawienniczego w ramach programu Wspieranie Działań Muzealnych 2023. Muzeum pozyskało dotację w kwocie 100 000 zł na ten cel.

Projekt przewiduje organizację wystawy czasowej pn. Rzeźbiona dłutem Leona Golli historia kaszubskich rybaków w 100. rocznice urodzin. Na wystawie zostanie zaprezentowana postać rzeźbiarza i jego twórczość – postać rybaka, który w drewnie utrwalił nieistniejący już świat rybaków kaszubskich. Ekspozycję tworzyć będą prace artysty ze zbiorów muzealnych oraz prywatnych kolekcji.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

Organizator: Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy

Współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe w Pucku, Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Ziemi Puckiej, Gmina Władysławowo, Lokalna Organizacja Turystyczna Kaszuby Północne

Partnerzy medialni: Nadmorski24.pl Telewizja TTM, NordaFM, Radio Kaszebe