Rybacki świat oczami dzieci. Interpretacja twórczości rzeźbiarskiej Leona Golli

Informujemy, że Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy rozpoczęło realizację projektu pn. Rybacki świat oczami dzieci. Interpretacja twórczości rzeźbiarskiej Leona Golli. W 2022 r. Muzeum Ziemi Puckiej wystąpiło do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dofinansowanie projektu edukacyjnego w ramach programu Kultura Ludowa i Tradycyjna 2023. Muzeum pozyskało dotację w kwocie 20 000 zł na ten cel.

Projekt pn. Rybacki świat oczami dzieci. Interpretacja twórczości rzeźbiarskiej Leona Golli powstał  z myślą o propagowaniu kultury, historii sztuki Kaszub Północnych. Projekt nawiązuje do jubileuszu 100.rocznicy urodzin artysty Leona Golli. W ramach projektu przeprowadzone zostaną bezpłatne prelekcje i warsztaty plastyczne w szkołach podstawowych z terenu Powiatu Puckiego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury– państwowego funduszu celowego”

Organizator: Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy

Współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe w Pucku, Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Ziemi Puckiej, Lokalna Organizacja Turystyczna  Kaszuby Północne

Partnerzy medialni: Nadmorski24.pl, Telewizja TTM, NordaFM, Radio Kaszebe

Informujemy, że Muzeum Ziemi Puckiej zakończyło realizację projektu pn. „Rybacki świat oczami dzieci. Interpretacja twórczości Leona Golli”. Projekt powstał  z myślą o propagowaniu kultury, historii sztuki Kaszub Północnych. Nawiązywał do jubileuszu 100.rocznicy urodzin artysty Leona Golli.

W ramach projektu przeprowadzone zostały bezpłatne prelekcje i warsztaty plastyczne w 16 szkołach podstawowych z terenu Powiatu Puckiego. W warsztatach uczestniczyło 450 dzieci. W prowadzenie zajęć zaangażowani byli: Piotr Golla- artysta ludowy, syn Leona Golli oraz pracownicy Muzeum Ziemi Puckiej: Kamila Tucholska, Joanna Grochowska, Roman Drzeżdżon.

Katalog z wybranymi pracami powstałymi podczas realizacji projektu.

KATALOG Prac

Relacja z projektu „Rybacki świat oczami dzieci. Interpretacja twórczości Leona Golli” przygotowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Ziemi Puckiej w formie krótkiego filmiku.